Trening personalny w Łodzi

Coraz częściej, chcąc zmienić nasze życie na lepsze, decydujemy się na skorzystanie z usług trenera personalnego. Robimy to z kilku dość istotnych powodów. Po pierwsze –  jesteśmy początkujący i nie posiadamy odpowiedniej wiedzy ani umiejętności ku temu, aby samodzielnie poradzić sobie ze skomponowaniem oraz przeprowadzeniem treningu. Po drugie – nie dysponujemy zapleczem technicznym, które chroni nasze stawy, kości oraz ogólnie cały organizm przed następstwami źle wykonywanych, czy też zbyt obciążających  ćwiczeń fizycznych. Po trzecie – oczekujemy konkretnie opracowanego i spersonalizowanego planu, w którym jasno i wyraźnie opisane będą nasze zadania, aktywności, posiłki i suplementy. Po czwarte wreszcie – potrzebujemy motywacji, bodźca, który głośno i bez zawahania nie pozwoli nam się poddać, będzie służył pomocą w razie wątpliwości, dopilnuje naszej systematyczności, będzie obrazował nam osiągane efekty i wykonywał pomiary, dostosuje się do naszego planu pracy i w sposób elastyczny będzie pomagał nam w realizacji marzeń. Trenerzy personalni w Łodzi cieszą się coraz większą popularnością również ze względu na to, że nie są to osoby przypadkowe, lecz młodzi i waleczni pasjonaci, którzy pomimo wieku – zdążyli już zbudować swoją markę, jakość oraz popularność.

Trening

Trening personalny jest całkowicie dowolny, to jego zaleta. Oznacza to, że wspólnie wykonywana aktywność fizyczna daje poczucie bezpieczeństwa, ponieważ wiemy, że nie jesteśmy pozostawieni sami sobie i że ktoś nad nami czuwa, a także, że mamy kompana, partnera. Trening ten możemy odbywać się zarówno na siłowni, na świeżym powietrzu (np. w formie biegu interwałowego, gry w tenisa ziemnego, jazdy na rowerze lub rolkach), jak i w ramach zajęć fitness (np. tabata, zumba, abs). Aktywność fizyczna ma być przyjemnością, formą rozrywki, realizacji siebie, swoich celów, ma być również wykonywana w sposób poprawny, albowiem tylko wtedy będziemy mogli obserwować jej pozytywne rezultaty. Pomoc trenera personalnego w kwestii techniki jest wręcz nieoceniona , to on do znudzenia powtarza, że kolana powinny znajdować się na wysokości stóp, a przed każdym rodzajem wysiłku niezbędna jest rozgrzewka. To on również dba o odpowiednie rozciąganie po wykonanym treningu oraz przekazuje zalecenia dotyczące procesu regeneracji.

Dieta

Sposób odżywiania, to zdecydowanie 70% sukcesu w przypadku modelowania sylwetki oraz zachowania dobrego zdrowia fizycznego i psychicznego. To, co jemy oddziałuje na nasz organizm najbardziej, albowiem czyni to od wewnątrz. Nie powinniśmy zatem bagatelizować tematu diety i powierzyć ją również trenerowi personalnemu, który dostosuje jej formę, rodzaj i kaloryczność do intensywności treningów oraz celu jaki chcemy osiągnąć. Nie mniej jednak, to czas by definitywnie i bezpowrotnie zrezygnować z dań typu fast-food, produktów smażonych na głębokim oleju, białego cukru, wysoko przetworzonych słodyczy, słodzonych i gazowanych napojów, soków i nektarów, czy też nasyconych tłuszczy niskiej jakości. Pamiętajmy, że obecnie jesteśmy wręcz zalewani płynącymi zewsząd zdrowymi przepisami, które odtwarzają formę i smak niezdrowych i kalorycznych dań oraz deserów w wersji fit, która jest równie smaczna. Może to czas na poświęcenie większej uwagi sposobie odżywiania swojej rodziny, wspólne gotowanie również może okazać się doskonałą formą spędzania wspólnie czasu i budowania więzi. Powinniśmy pić dużo wody, albowiem to z niej składa się nasze ciało i bez niej nie jesteśmy w stanie funkcjonować, jej ilość nie powinna być mniejsza niż 2 litry wody dziennie, natomiast przy aktywności fizycznej jej wartość powinna być zwiększana.

Suplementacja

Nieodłączny element odżywiania stanowi suplementacja. Suplementy diety nie tylko regenerują organizm, usprawniają przemiany oraz procesy, ale również regulują pracę narządów wewnętrznych, koją, stymulują nastrój, chronią przed kontuzjami, urazami, upośledzeniami kości, stawów, bólami, skurczami, a nawet trwałym kalectwem. Co najważniejsze – suplementy diety zapobiegają powstawaniu niedoborów powodowanych wysiłkiem fizycznym podczas którego tracimy energię oraz witaminy i minerały (generalnie wszystkie składniki odżywcze) lub je kompleksowo uzupełniają. Suplementy diety ponadto wspomagają nasze cele, mogą być to suplementy na masę, redukcję, suplementy z kompleksem witamin i minerałów, suplementy wspierające pracę mózgu czy hormonów, stymulatory nastroju itd.

Motywacja

Początki zawsze bywają trudne, jednak nie można pozwolić na to, aby nas przytłoczyły. Nikt nie mówił, że będzie łatwo i że zrobi się samo, albowiem aby coś w życiu osiągnąć (cokolwiek to będzie) trzeba najpierw włożyć w to wysiłek, ciężko pracować – aby w rezultacie móc cieszyć się spektakularnymi efektami. Trener personalny, to doskonały kompan do pomocy, wsparcia i samospełnienia.