Dietetyk w Łodzi

Kto z nas nie marzy o zdrowej i lśniącej skórze bez niedoskonałości? Mocnych włosach bez rozdwojonych końcówek? Pięknych i twardych paznokciach? Kto z nas nie pragnie smukłej i idealnie wyrzeźbionej sylwetki, a także mocno ugruntowanego poczucia własnej wartości i atrakcyjności. Myślimy o tym bardzo często, chcemy zmiany, na którą jesteśmy gotowi, ale nie wiemy jak zacząć, jak się zmotywować, wciąż wyszukujemy kolejnych przeszkód, wciąż to odkładamy. Czas powiedzieć – dość! Nie szukaj wymówek i nie uciekaj od swoich marzeń tylko dlatego, że wydają Ci się one zbyt odległe i zbyt wymagające. Pamiętaj, że tylko Ty odpowiadasz za swoje ciało i to Ty decydujesz o ewentualnych zmianach wizualnych, które mogą w nim zajść, dlatego musisz być na nie gotowa. Kiedy już podejmiesz właściwą dla siebie decyzję, poszukaj kogoś, kto w sposób profesjonalny i bezpieczny pomoże Ci osiągnąć cel – znajdź odpowiedniego dietetyka! Dietetyk, to zdecydowanie najwłaściwsza osoba, do której powinieneś udać się w pierwszej kolejności, albowiem to on ustabilizuje parametry w Twoim organizmie i pozwoli doprowadzić go do oczekiwanej normy. Łódź, to miasto, w którym możesz współpracować z naprawdę wieloma specjalistami od dietetyki, którzy z pasją i największą starannością realizują swój zawód. Spróbuj!

Konsultacje

Każdy odpowiedzialny dietetyk na początku przeprowadzi z Tobą rozmowę, w której upewni się, jakie są Twoje oczekiwania i jaką motywację posiadasz do ich realizacji. Następnie wykona badania, pomiary i analizę, w celu określenia preferencji, możliwości i stanu Twojego organizmu. Bardzo ważne pozostają również karta chorób, wykaz przyjmowanych leków, ewentualne uczulenia, waga od której zaczynach (redukcję lub tworzenie masy mięśniowej), specyfika problemu, z którym przyszedłeś. Pamiętajmy, że do dietetyka nie udają się jedynie osoby, które chcą schudnąć, ale również takie, które chcą zwiększyć swoją wagę lub zrobić masę, stymulować poziom apetytu, unormować sferę hormonalną, stworzyć dietę dostosowaną do posiadanych chorób (np. cukrzycy, miażdżycy). Dietetyk tworzy sposób odżywiania oparty o preferencje klienta, zarówno w sferze konsumpcyjnej, jak i finansowej.

Nie przerażajmy się więc, że dieta stworzona przez specjalistę może przewyższać nasze możliwości finansowe, albowiem w zależności od jej potrzeb i specyfiki – zawsze jest ona bogata w produkty ogólnodostępne, sezonowe, pełnowartościowe i tanie. Każdy dietetyk uświadomi Cię również o bezwzględnej konieczności stosowania suplementów diety, które stanowią podstawę prawidłowego rozwoju każdego organizmu. W zależności od zapotrzebowania, specjalista wskaże odpowiednie suplementy na masę, rzeźbę, redukcję lub też stymulujące pracę mózgu, hormonów, czy też witaminowe, mineralizujące, białkowe, węglowodanowe. Dietetycy bardzo często wspominają także o aminokwasach całodziennych BCAA, które regulują pracę wszystkich układów (zwłaszcza układu trawiennego) i wspomagają je w zachodzących nieustannie przemianach.

Sposób żywienia a suplementacja

Człowiek by żyć musi jeść – ale jak? Ta kwestia pozostaje problemem do dziś, pomimo szeroko zakrojonego rozwoju cywilizacji i postępu, jakiego dokonał świat na przestrzeni wieków. Jesteśmy bardziej świadomi – to fakt, jednak bardzo często nie potrafimy odżywiać się tak, aby chronić siebie i swój organizm. Podstawowymi prawdami każdego dietetyka są: regularność, różnorodność, ilość i czas w jakim spożywamy posiłki, a także ich rodzaj. Posiłki powinniśmy spożywać co 3-3.5 godziny, w sposób dokładny, albowiem dzięki temu nasze trawienie jest znacznie bardziej zintensyfikowane oraz produktywne, a także szybciej odczuwamy uczucie sytości, dzięki czemu jemy mniej. Masa posiłku nie może być zbyt duża, albowiem ilość przyjmowanych każdego dnia kalorii i bilans ich utraty są równoznaczne z efektami pracy nad sylwetką. Oczywiście, nie można spożywać produktów typu: biały cukier, słodycze, gazowane napoje i nektary, a także słodzone soki, dania typu fast-food, produkty smażone na głębokim oleju. Jest to doskonała okazja, aby skorzystać z wielości proponowanych w sieci przepisów, w których autorzy zamieniają niezdrowe dania i desery, na pełnowartościowe i zdrowe zamienniki, które są równie smaczne. Nie możemy zapominać przy tym o spożywaniu odpowiedniej ilości wody każdego dnia (minimum 2 litry), a także o wspomagającej, odbudowującej, stabilizującej oraz odżywiającej – suplementacji. Łódź obfituje bogactwem doskonałych dietetyków, którzy służą pomocą, profesjonalizmem i radą, w razie jakichkolwiek wątpliwości. Pamiętaj, że nikt nie rozwieje Twoich wątpliwości dietetycznych lepiej niż specjalista, który doskonale zna, rozumie specyfikę poszczególnych następstw oraz produktów i substancji.